Prečítajte si knihy, ktorých adaptácie sa chystajú na Netflix tento rok

  • Post published:22. marca 2021
  • Post category:Blog

Milí čitatelia,

prinášame vám niekoľko typov na knihy, ktorých filmové alebo seriálové adaptácie si budete môcť pozrieť na streamovacej službe Netflix v roku 2021.

1. Žena v okne – A. J. Finn

Žena v okne - A.J. Finn  Žena v okně (The Woman in the Window)   

Žena v okne je psychologický thriller, ktorý rozpráva príbeh Anny Fox, ktorá trpí agorafóbiou, chorobným strachom z otvorených priestranstiev. Ubehlo desať mesiacov, odkedy naposledy vyšla zo svojho domu v New Yorku. Okno je jej jediným spojením so svetom. Sedáva pri ňom deň čo deň a pozorne sleduje všetky zmeny v susedstve a najmä novú rodinu, ktorá sa prisťahovala do domu naproti. Keď však jedného večera začuje z tohto domu výkrik začína uvažovať o tom, či ju neklamú zmysly otupené mesiacmi samoty. Ak však chce dokázať zločin, bude musieť prekonať svoje strachy. 

V katalógu

2. Pinocchio 

undefined

Adaptácia notoricky známej rozprávky o Pinocchiovi a bude založený na knižnej predlohe Carla Collodiho z roku 1883 a na dizajne knihy od Grisa Grimlyho z roku 2002.

3. Tieň kostí – Leigh Bardugo

Tieň kostí - Leigh Bardugo The Latest On The 'Shadow and Bone' Netflix Adaptation | The Nerd Daily

Seriál Shadow and Bone bude inšpirovaný svetom z knižnej série Griša a Vrania šestka. Na svoje si prídu všetci milovníci fantasy. 

V katalógu

4. Posledný list od milenca – Jojo Moyes 

Posledný list od milenca - Jojo Moyes  Jojo Moyes' Last Letter From Your Lover has been turned into a film

Romantický román od autorky Jojo Moyes sa odohráva v dvoch časových rovinách, V prítomnosti sa stretávame s novinárkou Ellie, ktorá objaví  v archíve zaujímavý dopis z roku 1960. V roku 1960 sa stretávame s Jennifer Stirlingovou, ktorá sa po nehode preberie v nemocnici a na nič si nepamätá. Po čase však nájde utajený dopis, vďaka ktorému si spomenie na svojho milenca. Postupne sa príbehy Ellie a Jennifer preplatajú a sledujeme príbeh plný vášne, nevery a straty. 

V katalógu

5. Blondínka – Joyce Carol Oates

Amazon.com: Blonde 20th Anniversary Edition: A Novel (9780062968456): Oates, Joyce Carol, Showalter, Elaine: Books Bond girl Ana de Armas is set to play Marilyn Monroe in new Netflix drama - Esquire Middle East

Vo fiktívnej autobiografii Marilyn Monroe, filmového idolu päťdesiatych rokov sa autorka zamerala predovšetkým na jej súkromný život. Filmová verzia tejto knihy výjde pod názvom Blonde. 

V katalógu

6. Biely tiger – Aravind Adiga

Biely tiger - Aravind Adiga undefined

Román Biely tiger by sa pokojne mohol zaradiť k dnešným majstrovským veľdielam svetovej literatúry. Ide o indický román, ktorý ponúka zrušujúci pohľad na vzmáhajúcu sa svetovú veľmoc a upozorňuje na spoločenské problémy tejto krajiny. 

V katalógu