Academia.edu

Academia.edu je sociálna sieť pre vedeckých pracovníkov, ktorá slúži na zdieľanie výsledkov výskumu v podobe publikovaných prác. Poslaním Academie.edu je podpora a urýchlenie svetového výskumu. Viac ako 137 miliónov vedcov je registrovaných na platforme Academie, ktorá obsahuje viac než 26 miliónov vedecko-výskumných prác.

 

 

Prihlásiť sa na https://www.academia.edu/ je možné prostredníctvom Facebooku, Google účtu alebo si môže vedec vytvoriť profil na základe vyplnenia registračného formuláru. Prihlásený používatelia môžu pridávať svoje práce, komunikovať s ostatnými používateľmi, odoberať iných vedcov pomocou možnosti „Follow“, uviesť do profilu svoje základné informácie, pridať životopis alebo fotografiu. Práce, ktoré autori sprístupnili na platforme, si vedia používatelia prezerať, stiahnuť, prípadne uložiť do svojej knižnice.

Okrem bežnej neplatenej verzie účtu, je k dispozícií aj prémiový účet Academia Premium Membership, ktorý je dostupný však za poplatok. Prémiové členstvo rozširuje možnosti používateľa. Napríklad vedcovi umožňuje uložiť svoju históriu vyhľadávania, nastaviť si notifikácie, zistiť, kto videl vedcov profil, a čítal jeho práce.